Wyślij wiadomość
Dom ProduktyKatalizator chemiczny

Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

Orzecznictwo
Chiny Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd Certyfikaty
Chiny Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd Certyfikaty
Opinie klientów
Cooperation is very satisfactory and the Company of the past few years, we are very willing to continue long-term cooperation.

—— David

The company considerate after-sales service ,And try their best to meet the requirement of customers. We will be a long-term cooperation.

—— Alber

Im Online Czat teraz

Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej
Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

Duży Obraz :  Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

Szczegóły Produktu:
Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: JIULONG
Numer modelu: JL-H-15
Zapłata:
Minimalne zamówienie: 1000g
Cena: negotiation
Szczegóły pakowania: żelazne bębny podszewki dwuwarstwowe torby plastikowe.
Czas dostawy: Negocjacji
Zasady płatności: L/C, T/T
Możliwość Supply: 800 MT na miesiąc

Hydrokonwersja siarczków organicznych Katalizator chemiczny o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

Opis
nazwa produktu: Katalizator hydrokonwersji organicznych siarczków Wygląd: jasnoniebieskie wytłoczenia
Wielkość cząstek /mm: φ3×4~15 Gęstość nasypowa/kg·L-1: 0,60 ~ 0,70
wytrzymałość na zgniatanie, N·cm-1: min80 Strata na ścieranie,%: maks. 3,0
Konwersja tiofenu,%: 99
High Light:

katalizator do hydrorafinacji

,

stały katalizator kwasu fosforowego

Katalizator do hydrokonwersji siarczanów organicznych o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej

 

                                                                   

 

1Cechy i zakres stosowania
Some catalysts used in hydrocarbon-based large-scale ammonia plants is sensitive to sulfur compounds and prone to be poisoned and deterioration in activity when sulfur content in feed gas exceeds certain valueKatalizator hydrokonwersji kobaltu ∆molibdenu i tlenek cynku są zwykle stosowane do odsiarczania gazów lub olejów.
Katalizator hydrokonwersji T201 o wysokiej zdolności konwersji siarki organicznej ma zastosowanie do hydrokonwersji gazów paszowych do dużych instalacji amoniakowych.Może zmniejszyć zawartość siarki organicznej w gazach paszowych do poziomu poniżej 0.0,1 ppm.
Główne reakcje hydrokonwersji są następujące:
RSH+H2 = RH+H2S
R1SSR2+3H2 = R1H+R2H+H2S
R1SR2+2H2 = R1H+R2H+H2S
C4H4S+4H2 = C4H10+H2S
COS+H2 = CO+H2S
gdzie R=grupy alkyl.
Niniejszy produkt jest również stosowany do organicznej hydrokonwersji siarkowej lekkich olejów lub gazowych węglowodorów w petrochemicznej.
2Właściwości fizyczne

 

 

Wymiar
światło niebieskie wytłuszczenia
Wielkość cząstek/mm
φ3 × 4 ̇15
Gęstość masowa/kg·L-1
0.60 ‰ 0.70
3Norma jakości
Zgodnie z normą przemysłową HG2505-93 katalizator T201 powinien być zgodny z następującą normą:

 

 

wytrzymałość kruszenia,N·cm-1
min80
Strata z powodu zużycia, %
Max3.0
Konwersja tiofenu, w %
99
4. odniesienie Warunki eksploatacji

 

 

Siarka organiczna w gazach lub oleju, ppm
100-200
Wskaźnik objętościowy H2 w stosunku do oleju
50-100
lub zawartość wodoru w gazie paszowym, w %
2-5 (t)
LHSV, h-1
1-6
GHSV, h-1
1000-2000
Ciśnienie robocze, MPa
1.0-4.0
Temperatura pracy,°C
300-450
Amoniak w wodorowanym gazie, ppm
max100
Arsen w oleju paszowym, ppb
max100
Siarka organiczna w wodorowanym gazie lub ropie naftowej, ppm
Max0.1
Reakcje wodorowania odbywają się w temperaturze 300-450°C. Temperatura początkowa jest zwykle kontrolowana w temperaturze 350-380°C. Jeśli stężenie siarki w oleju paszowym pozostaje poniżej określonej granicy (np. W przypadku dwuczęściowego układu hydrogenacji oleju, w przypadku którego nie ma żadnych czynników związanych z procesem hydrogenacji, w przypadku którego nie ma żadnych czynników związanych z procesem hydrogenacji, występuje zjawisko "wyładowania siarki" w długim okresie.temperatura pracy w pierwszym odcinku powinna być taka, aby zapewnić stężenie siarki 2 ‰ 10 ppm w spalinie benzyny., aby utrzymać katalizator w drugiej sekcji w stanie siarczanym.
5Ładowanie.
(1) Przed załadunkiem należy oczyścić reaktor od wszelkich zanieczyszczeń i przesieć katalizator przed wszelkimi proszkami.Operatorzy pracujący wewnątrz reaktora powinni stać na szerokiej drewnianej płytce bez deptania bezpośrednio na katalizator.
(2) W przypadku: .Ustawić kule obojętne w górnej i dolnej części reaktora. Cząsteczki katalizatora są oddzielone od kuleobojętnych siecią z drutu nierdzewnego o mniejszej oczkowości niż katalizator.
(3) Wykorzystaj lejek połączony rurą z tkaniny typu S, aby powoli i równomiernie zrzucić katalizator z maksymalnej wysokości 1.2 m do reaktora przy trzymaniu dolnego końca rury, aby zapobiec pękaniu cząstek.
(4) Operatorzy ładowania nie powinni stać bezpośrednio na łóżku katalizatora podczas ładowania.
6. Rozpoczęcie i katalizator pre-siarkowanie
Wyczyścić układ azotem lub innymi gazami, a następnie rozgrzać katalyzator azotem, wodorem-azotem lub gazem ziemnym.a następnie od 30°C do 50°C/h do 220°CNastępnie przeprowadź przedsiarczanie podczas podgrzewania.
Zazwyczaj przedsiarczkowanie nie jest konieczne do pierwszego użycia katalizatora przy użyciu gazu ziemnego, gazu towarzyszącego lub lekkiego benzyny naftowej jako surowca,ponieważ siarka nieorganiczna w paszy gazowej może stopniowo powstawać podczas pracyJednakże w przypadku obróbki węglowodorów wysoką i/lub skomplikowaną siarką konieczne jest użycie przedsiarczkowania po raz pierwszy w celu osiągnięcia wyższej aktywności wodorowania.Wchłaniana siarka wynosi około 5% całkowitej masy katalizatora po zakończeniu przedsiarki..
Przesulfurowanie można wykonać na dwa sposoby:
(1)Dodanie CS2 do azotu lub wodoru
Dodać CS2 do gazu zasilania (wodór-dwuwodór lub wodór) po podgrzaniu do 220°C. Przeprowadzić przedsiarczanie podczas podgrzewania w temperaturze 20°C/h do temperatury roboczej.Przesulfurowanie można uznać za zakończone, gdy dodaje się gaz zawierający siarkę równoważny teoretycznej pojemności adsorbentnej siarki katalizatora..
Warunek przedsiarczkowania:

 

 

Siarka w strumieniu gazu, %
0.5-1.0 (vol)
GHSV, h-1
400-600
Ciśnienie, Mpa
od ciśnienia atmosferycznego do niskiego ((max0,5)
(2) Dodawanie CS2 do oleju lekkiego (najlepiej lekkiej nafty)
Wprowadzenie środka siarczanowego do łóżka katalizatora, gdy temperatura łóżka osiągnie 220°C. Kontynuacja siarczanowa przy podgrzewaniu do temperatury roboczej 20°C/h.Przesulfurowanie można uznać za zakończone, gdy dodaje się środek siarkowy równoważny teoretycznej pojemności absorpcji siarki katalizatora.Następnie podnieść ciśnienie do stanu pracy, przejść na węglowodorów i regulować temperaturę, LHSV i wodoru / oleju, i stopniowo przejść do normalnej pełnej obciążenia.
Należy odpowiednio zwiększyć temperaturę pracy w późniejszym etapie eksploatacji katalizatora w celu zwiększenia jego aktywności.
Warunek przedsiarczkowania:

 

 

Siarka w środku siarkowym, %
0.5-1.0 ((wt)
Odsetek wodoru do oleju
600 (tł.)
Ciśnienie, MPa
0.5
LHSV, h-1
1.0
7 Wyłączenie
(1) Tymczasowe wyłączenie
W przypadku płynnej podaży należy zatrzymać podaż, wyczyścić układ na 1 godzinę w celu usunięcia wszelkich płynnych węglowodorów, zamknąć zawory wejściowe i wyjściowe i utrzymać temperaturę i ciśnienie w reaktorze.odcięcie podaży paszy i utrzymanie ciśnienia.
(2)Długotrwałe zamknięcie
W przypadku długotrwałego wyłączenia bez demontażu reaktora obciążenie zmniejsza się do 30%, temperatura zmniejsza się w temperaturze 30-50°C/h do 250°C, a ciśnienie do 1,5 MPa w temperaturze nieprzekraczającej 0.5MPa/h w celu uniknięcia pękania katalizatoraNastępnie przerwać podawanie wody, oczyszczyć układ wodorem na 1 godzinę, zamknąć zawory wejściowe i wyjściowe, utrzymać ciśnienie na pozytywnym poziomie (nie mniejszym niż 0,1 MPa) i pozwolić temperaturze naturalnie spaść.Do pasz gazowych, Odciąć podaż paszy i obniżyć ciśnienie i temperaturę w wyżej wymienionej szybkości.
W przypadku długotrwałego wyłączenia z demontażem reaktora należy oczyszczyć układ azotem, utrzymać ciśnienie dodatnie i obniżyć temperaturę do 40°C.
(3)Wstąpienie do pracy po zamknięciu
Podobna procedura do początkowego uruchomienia: w przypadku podawania płynu, aby uniknąć redukcji katalizatora (zwłaszcza powyżej 250°C), rozgrzać azotem lub gazem obojętnym do temperatury pracy.Następnie przejść do oleju i wodoruW przypadku paszy gazowej podgrzać bezpośrednio paszą gazową i wodorem.
W przypadku wykorzystania gazu wodorowującego do podgrzewania, wtryskiwanie węglowodorów do reaktora od razu po przekroczeniu temperatury punktu rosy ciekłego węglowodorku,i następnie kontynuować ogrzewanie do temperatury roboczej.
(4)Wstępne wyłączenie
Z uwagi na różnorodność przyczyn incydentów nie można zastosować ogólnej procedury przypadkowego wyłączenia.
Ograniczenie temperatury do ponad 50°C/h, gdy temperatura reaktora jest wyższa niż 200°C, jest szkodliwe zarówno dla wytrzymałości, jak i dla aktywności i żywotności reaktora.
2Reaktor może tolerować krótkotrwałe przerwy w dostarczaniu wodoru (kilka minut).czasami tak poważne, że konieczna jest regeneracja lub zmiana.
Długotrwały kontakt z wodorem wolnym od siarki w temperaturze powyżej 250°C może powodować zmniejszenie i w konsekwencji utratę aktywności katalizatora.
8Regeneracja.
Aktywność katalizatora może ulec pogorszeniu wraz z upływem czasu eksploatacji z powodu tworzenia się koksu.
Wyłączanie zgodnie z procedurą "długotrwałego wyłączenia bez demontażu". Ograniczenie temperatury do 250°C i ciśnienia do atmosferycznego, a następnie przekazanie pary zawierającej powietrze (0,5-1.0% tlenu) do reaktora do regeneracjiZwiększyć stężenie tlenu w parze z podnoszeniem temperatury aż do całkowitego powietrza.Utrzymanie w temperaturze 450°C (maksymalnie 475°C) przez 4 godziny po nieistnieniu wzrostu temperatury i równym stężeniu tlenu w wlecie i wyjściuWtedy regeneracja może być uznana za zakończoną.
Jeżeli obserwuje się gwałtowny wzrost temperatury przy jednoczesnym zwiększaniu stężenia tlenu w parze, należy zaprzestać dodawania powietrza i przekazać tylko parę do podniesienia temperatury.Wznowienie i zwiększenie dodawania powietrza, gdy temperatura stanie się normalnaReakcja egzotermiczna może wystąpić i spowodować znaczny wzrost temperatury w temperaturze 350-400°C. Należy ściśle kontrolować dodanie powietrza i zapobiegać uszkodzeniu katalizatora przez nadmiar temperatury.
Analiza stężenia tlenu i CO2 w strumieniu wyjściowym jest pomocna w sprawdzaniu postępu regeneracji.Regenerację można uznać za zakończoną, gdy poziom tlenu w strumieniu wejściowym i wyjściowym zbliża się do tej samej. Kontynuuj przepływ powietrza i obniż temperaturę do 220 °C na 40-50 °C/h. Następnie przejdź do oczyszczania azotu i przedsiarczkowania, a wreszcie do normalnej pracy.
Cykl regeneracji wynosi 2-3 lata w normalnych warunkach pracy.
9Opakowanie i przechowywanie
Katalizator jest pakowany w żelazną beczkę wyłożoną plastikowymi torebkami.Katalizator może być zwykle przechowywany przez kilka lat bez zauważalnego pogorszenia właściwości i aktywności.
podczas regeneracji w celu zapobiegania wzrostowi temperatury, który może spowodować utratę aktywności katalizatora.

Szczegóły kontaktu
Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd

Osoba kontaktowa: Mr. James.Li

Tel: 86-13706436189

Faks: 86-533-6076766

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)