Dom ProduktyKatalizator chemiczny

Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu

Orzecznictwo
Chiny Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd Certyfikaty
Chiny Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd Certyfikaty
Opinie klientów
Cooperation is very satisfactory and the Company of the past few years, we are very willing to continue long-term cooperation.

—— David

The company considerate after-sales service ,And try their best to meet the requirement of customers. We will be a long-term cooperation.

—— Alber

Im Online Czat teraz

Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu

Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu
Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu

Duży Obraz :  Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu

Szczegóły Produktu:
Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: JIULONG
Numer modelu: JL-H-22
Zapłata:
Minimalne zamówienie: 1000g
Cena: negotiation
Szczegóły pakowania: żelazne bębny podszewki dwuwarstwowe torby plastikowe.
Czas dostawy: Negocjacji
Zasady płatności: L/C, T/T
Możliwość Supply: 800 MT na miesiąc

Jasnobrązowe cylindry Katalizator chemiczny Piec koksowniczy Katalizator uwodornienia gazu

Opis
Nazwa roduct: katalizator uwodornienia gazu koksowniczego Wygląd: Jasnobrązowe cylindry
Rozmiar cząstek / mm: Ф6 × 4-6 mm Gęstość nasypowa / kg · L-1: 0,9-1,2 kg / l
Siła bocznego zgniatania (średnia): min. 150 N. strata na ścieranie: max5 %
Nacisk: atmosferyczny do 2,0 MPa Temperatura: 380–420 ℃
GHSV: 500-1000 h-1 H2S w gazie zasilającym: > 100 stron na minutę
NH3 w gazie zasilającym: ≤100 ppm
High Light:

katalizator do hydrorafinacji

,

stały katalizator kwasu fosforowego

Katalizator uwodornienia gazu koksowniczego

                                                                           

1. Cechy produktu i zakres zastosowania
Katalizator uwodornienia gazu odlotowego w piecu koksowniczym COG-1 jest katalizatorem żelazowo-molibdenowym stosowanym do hydroodsiarczania siarki organicznej w gazie odlotowym z pieca koksowniczego zawierającego ≤10% CO i około 5% olefin. Całkowitą konwersję siarki organicznej powyżej 99% można osiągnąć dla gazu odlotowego z koksowni zawierającego 100 do 250 mg / Nm3 siarki organicznej w następujących warunkach: GHSV 500 do 1000h-1, temperatura 380-450 ℃, ciśnienie 1,0-2,0 MPa (g) .
Główne zaangażowane reakcje są następujące:
COS + H2 = CO + H2S
RSH + H2 = RH + H2S
R1SR2 + 2H2 = R1H + R2H + H2S
R1SSR2 + 3H2 = R1H + R2H + 2H2S
C4H4S + 4H2 = C4H10 + H2S
2. Właściwości fizyczne

Wygląd Jasnobrązowe cylindry
Rozmiar cząstek / mm Ф6 × 4-6 mm
Gęstość nasypowa / kg · L-1 0,9-1,2 kg / l

3. Standard jakości

Siła bocznego zgniatania (średnia) min. 150 N.
Strata na ścieranie max5 %

Test aktywności: wciąż nie ma branżowego standardu dla katalizatora. Aktywność katalizatora bada się zgodnie ze standardem podobnego organicznego katalizatora uwodornienia siarki w aparacie do testowania metodą chromatografii mikroreaktorowej impulsowej pod ciśnieniem atmosferycznym i w temperaturze 380 ℃. Konwersja tiofenu powinna wynosić powyżej 70 %.
4. Warunki działania
Zasilanie: gaz odlotowy z pieca koksowniczego zawierający 100-250 mg / Nm3 siarki organicznej, 10 % CO i około 5 % olefin.

Nacisk atmosferyczny do 2,0 MPa
Temperatura 380–420 ℃
GHSV 500-1000 h-1
H2S w gazie zasilającym > 100 stron na minutę
NH3 w gazie zasilającym ≤100 ppm

5. Przechowywanie, transport i załadunek
Przechowywanie i transport:
(1) Katalizator jest zapakowany w hermetyczną żelazną beczkę wyłożoną wewnątrz plastikowymi torbami. Powinien być przechowywany w suchym i dobrze wentylowanym miejscu.
(2) Unikaj przewracania i kolizji podczas transportu, aby zapobiec pęknięciu katalizatora
Ładowanie:
(1) Katalizator wprowadza się do reaktora na trzy sekcje. Kulki obojętne φ10 mm są instalowane zarówno u góry, jak iu dołu oraz między sekcjami. Katalizator i kulki obojętne są oddzielone siatką z drutu ze stali nierdzewnej o mniejszym rozmiarze oczek niż katalizator.
(2) Oczyść reaktor z wszelkich zanieczyszczeń i sprawdź solidność urządzeń i zaworów podłączonych do reaktora.
(3) Określ głębokość każdej sekcji zgodnie z całkowitą ilością katalizatora. Zamontuj kulki obojętne i siatkę drucianą ze stali nierdzewnej na dole. Siatka powinna ściśle przylegać do brzegu, aby uniknąć wycieku katalizatora.
(4) Przed załadowaniem odfiltruj pył z katalizatora. Powoli upuść katalizator z małej beczki na możliwie najniższej wysokości (mniejszej niż 1 m) do reaktora i równomiernie zdysperguj cząstki w złożu, aby zapewnić dobrze rozprowadzony przepływ gazu podczas pracy.
(5) Operator ładowania na miejscu powinien stać na drewnianej płycie bez stania bezpośrednio na katalizatorze.
(6) Wyrównaj górną powierzchnię łóżka pod koniec załadunku. Wyciągnij wszystkie narzędzia z reaktora i zamknij wszystkie włazy, aby zapobiec inwazji wilgoci.
(7) Operatorzy załadunku powinni być odpowiednio wyposażeni w niezbędne środki ochronne.
6. Uruchomienie, rozgrzewanie i wstępne siarczkowanie
Wstępne siarczkowanie katalizatora jest konieczne, ponieważ niesiarczony katalizator ma niską i niestabilną aktywność organicznego uwodornienia siarki, ale znaczną aktywność w metanizacji CO. Reakcje siarczkowania są następujące:
Fe2O3 + 2H2S + H2 = 2FeS + 3H2O
MoO3 + 2H2S + H2 = MoS2 + 3H2O
Azot, wodór-azot, gaz uboczny lub gaz odlotowy z pieca koksowniczego mogą być stosowane jako medium do podgrzewania, każdy z inną procedurą w następujący sposób.
(1) Wodór-azot
Rozgrzewanie: temperatura otoczenia do 120 ℃ przy 20-30 ℃ / h; 120 ℃ przez 4 godziny; 120 do 200 ℃ przy 20-30 ℃ / h; 200 ℃ przez 2 godziny; 200 do 360 ℃ przy 20-30 ℃ / h.
Siarczkowanie: dodaj CS2 do wodoru-azotu. Kontroluj stężenie siarki przy 0,5-1,0 % (vol) i GHSV przy 300-500 h-1 i przeprowadzaj siarczkowanie w stałej temperaturze, aż do dodania CS2 równoważnego teoretycznej zdolności absorpcji siarki. Następnie zmień normalną pracę z połowy na pełne obciążenie.
(2) Gaz odlotowy z pieca koksowniczego
W przypadku instalacji bez dopływu wodoru i azotu jako medium rozgrzewające i siarczkowe można zastosować gaz odlotowy z koksowni lub gaz wodny o wysokiej zawartości siarki (dla tych o niskiej zawartości siarki uzupełnić CS2, gdy temperatura osiągnie 200 ℃).
Rozgrzewka i siarczkowanie: rozgrzewka w 20-30 ℃ / h. Utrzymywać w 120 ℃ przez 8 godzin; 200 ℃ przez 2 godziny; 400 ℃ przez 10 godzin. GHSV 500-700h-1, stężenie siarki w gazie 0,5-1,0 %.
Aby przyspieszyć siarczkowanie, podnieś temperaturę pracy z atmosferycznego do 1,0 MPa.
7. Wyłączenie
Tymczasowe wyłączenie:
Zamknij zawory wlotowe i wylotowe i utrzymuj nadciśnienie i temperaturę.
Zamknięcie długoterminowe:
Ochłodzić temperaturę złoża przy 30 ℃ / h do temperatury otoczenia za pomocą gazu zasilającego. Zamknij zawory wlotowe i wylotowe i utrzymuj nadciśnienie za pomocą azotu
Gdy potrzebny jest demontaż reaktora w celu konserwacji lub wymiany katalizatora, przed demontażem należy pasywować katalizator powietrzem parowym lub powietrzem azotowym, a następnie schłodzić złoże przy 30 ℃ / h do temperatury otoczenia za pomocą powietrza.
8. Regeneracja
Aktywność katalizatora może się pogarszać wraz z czasem użytkowania z powodu tworzenia koksu. Gdy to pogorszenie staje się nie do zniesienia w stosunku do wymagań eksploatacyjnych, konieczna jest regeneracja katalizatora.
Katalizator jest zwykle regenerowany przez kontrolowane spalanie. Zastosuj gaz obojętny lub parę jako medium i stopniowo wprowadzaj powietrze od stężenia 0,1–1,0 % tlenu aż do całkowicie powietrza, w taki kontrolowany sposób, że wzrost temperatury łóżka będzie mniejszy niż 30 ℃ / h. Wykonuj regenerację, dopóki nie zostanie zaobserwowany wzrost temperatury, a tlen w strumieniu wlotowym i wylotowym zbliży się do tego samego. Następnie utrzymuj temperaturę 450 ℃ przez 6 godzin i zakończ regenerację. Następnie ostudź złoże przy 30 ℃ / h do temperatury początkowej dla wstępnego siarczkowania, przełącz na oczyszczanie azotem lub innymi gazami obojętnymi, wykonaj wstępne siarczkowanie i ostatecznie przejdź do normalnej pracy.
Dokładnie sprawdź wzrost temperatury i ściśle kontroluj dopływ powietrza
podczas regeneracji, aby zapobiec skokowi temperatury, który może spowodować utratę aktywności katalizatora.

Szczegóły kontaktu
Zibo  Jiulong  Chemical  Co.,Ltd

Osoba kontaktowa: James.Li

Tel: +8613706436189

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)